2. RAJDOWY USTROŃ z GK Forge Metkom Rally Team – już w niedzielę 3 września!

Po raz drugi w pierwszy weekend września odbędzie się w Ustroniu  niesamowite wydarzenie – RAJDOWY USTROŃ, czyli jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów 4 kółek, ale nie tylko. W tym dniu ustroński Rynek zamieni się w miejsce, gdzie odbywać się będą warsztaty, pokazy, przejazdy pokazowe, Autowir (zapisać można się tutaj – http://ustron.pl/aktualnosci#/news/924 ). Będzie można zobaczyć prawdziwe rajdówki. Dla każdego dostępne będą symulatory dachowania i zderzeniowe, uświadamiające jak ważna jest bezpieczna jazda. Pewne też jest, że będzie można spotkać znanych na całym świecie ustrońskich rajdowców, ponieważ swoje stoiska z wieloma atrakcjami dla odwiedzających przygotują teamy rajdowe:

 1. Lotos RT Kajetan Kajetanowicz
 2. GK Forge Metkom RT Jarosław i Marcin Szeja
 3. GM Team – Marcin i Grzegorz Wojciech
 4. Kubala RT – Szymon Żarłok
 5. Fortuna RT/ Lechoszest RT – Robert Wanicki, Arkadiusz Lechoszest, Łukasz Sitek
 6. Bolid elektryczny Gimnazjum nr 2 w Ustroniu

Mistrzowie w pasach na czele z Kajetanem Kajetanowiczem będą czekać z całym zestawem edukacyjnych atrakcji. Oprócz warsztatów instruktażowych zaplanowano konkursy dla dzieci i liczne atrakcje edukacyjno-rozrywkowe dla dorosłych; nie zabraknie nagród i niespodzianek. Na stylizowanym na PIT STOP stoisku uczestnicy będą mieli szanse poczuć prawdziwą presję, jaka towarzyszy mechanikom na torze wyścigowym. Dzięki symulatorom zderzeń, dachowania, wybuchu poduszki powietrznej będzie można przeżyć zdarzenie drogowe w kontrolowanych warunkach a wrażeń pełnych emocji z jazdy dostarczy symulator playseat. Wszystko po to, by moda na poprawne zapinanie pasów i prawidłowy montaż fotelików stała się faktem, podnosząc tym samym bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

W samo południe ustrońskie załogi porozmawiają z nami na scenie zarówno o bezpieczeństwie, jak i rajdowych planach. Spotkanie odbędzie się na zasadzie konferencji prasowej, na która serdecznie Państwa zapraszamy. Każdy kibic może już teraz zadać pytanie, poprzez komentarz w poście wydarzenia na Facebooku Miasta Ustroń – Rajdowy Ustroń – https://www.facebook.com/events/353422901756670/?active_tab=discussion

Podczas spotkania obecni będą również przedstawiciele programu „Mistrzowie w pasach” oraz policji, od których dowiedzieć się będzie można w jakim stanie jest obecnie bezpieczeństwo na naszych polskich drogach.

 

Jarosław Szeja: – Ubiegłoroczny Rajdowy Ustroń pokazał, że fanów motoryzacji w naszym mieście jest więcej niż myśleliśmy. Dlatego w tym roku postaraliśmy się o jeszcze więcej atrakcji dla Was. Najważniejszą będzie nasz rajdowy Ford Fiesta R5, którego będziecie mogli obejrzeć, a potem zobaczyć w akcji na ulicach Ustronia. Zapraszamy!

 

Kajetan Kajetanowicz: – Ustroń to moje miasto, wielka część mojego życia i miejsce, do którego zawsze wracam. Pokonujemy w roku dziesiątki tysięcy kilometrów, by walczyć razem z zespołem LOTOS Rally Team o kolejne wygrane, ale każdy wyjazd zaczyna się i kończy właśnie tutaj. W tym roku po raz kolejny z dumą wezmę udział w imprezie organizowanej przez miasto. Mam nadzieję, że poczujecie rajdową atmosferę i emocje, które towarzyszą nam podczas każdego startu. Do zobaczenia!

 

Szczegółowy program wydarzenia – Niedziela 3.09.2017 Rajdowy Ustroń:

 • 10:00 – 20:00 – prezentacja ekip rajdowych na stoiskach z dodatkowymi atrakcjami z profesjonalnymi animatorami.
 • 12:00 – 13:00 – Konferencja na scenie z udziałem:
  Kajetana Kajetanowicza, Braci Szejów, Ł.Sitka,  Sz.Żarłoka, M.Wojciecha, Burmistrza Miasta Ustroń Ireneusza Szarca, przedstawiciela Policji, przedstawicieli Lotos Mistrzowie w pasach.
  Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza dotycząca bezpieczeństwa, druga pytania wybrane z nadesłanych za pośrednictwem Facebooka.
 • UWAGA niespodzianka dla kibiców – w tej części odbędzie się licytacja przejazdów.
  Łącznie do wylicytowania będą 4 przejazdy a zebrane środki przekazane zostaną ustrońskiemu stowarzyszeniu „Można Inaczej”, które opiekuje się potrzebującymi dziećmi.
 • 14:00 – 15:00 – Przejazdy pokazowe załóg licencjonowanych.
 • 16:00 – 19:00 – Autowir.
 • 19:00 – 21:00 – Zespół Blu’Ska
 • Wręczenie nagród dla kierowców
 • Zespół Koniec Świata

Zwiastun Rajdowego Ustronia w tym roku – https://www.youtube.com/watch?v=yyosyUDr3_c
Tak to wyglądało w roku ubiegłym – https://www.youtube.com/watch?v=vmknrjbLvgU
Fotorelacja z ubiegłorocznego wydarzenia – http://ustron.pl/fotorelacje/relacja/887