Bratři Szejové pokračují v MČR v rally: čekají je ambiciózní výzvy

 • Jarek a Marcin Szejové – nejlepší zahraniční posádka v mistrovství ČR v rally 2017 – vstoupí už do čtvrté sezony na českých tratích.
 • Tým z Ustroně čekají i v sezoně 2018 starty v jednom z nejlépe obsazených šampionátů v Evropě.
 • K tradičním sponzorům polské dvojice se připojuje firma Kowax – distributor svářecích zařízení a materiálů.
 • Na české asfaltové tratě, obsypané fanoušky, vyjedou Jarek a Marcin s Fordem Fiesta R5, který připravuje stáj Orsák Rallysport.
 • Nová sezona bude rovněž ve znamení osmileté spolupráce s firmou GK Forge – klíčového a strategického partnera týmu.

Sedm těžkých a rozlišných závodů, kvalitní konkurence českých týmů v čele se Škodou Motorsport, skvělí jezdci s obrovskými zkušenostmi na domácích tratích, boje o sekundy a hlavně davy fanoušků – tak lze v jedné větě popsat Mistrovství ČR v rally 2018. Rallysport patří v Česku k nejprestižnějším motoristickým disciplínám a kvalita MČR v rally je toho důkazem. Na jednotlivých závodech se pravidelně schází kolem stovky posádek, tato slova potvrdí i nabitá startovka úvodního podniku KOWAX Valašské rally ValMez 2018 s řadou vozů kategorie R5 a WRC, které mají největší šance bojovat o stupně vítězů. Vypovídající je také zájem fanoušků a návštěvnost tratí rychlostních zkoušek. Lze očekávat, že se na tomto faktu nic nezmění.

Loňská sezona byla pro bratry Szejovi premiérovým rokem v kokpitu vozu R5. Přesto se stali nejúspěšnější zahraniční posádkou na českých tratích. Během sedmi závodů vybojoval tým z Ustroně celkem 120 mistrovských bodů, což mu zajistilo páté místo v konečném hodnocení. Tento rok budou Jarek a Marcin pokračovat v podobném snažení. Polská dvojice pojede se stejným vozem, se kterým startovala i minulý rok, tedy s Fordem Fiesta R5. Ten připravuje tým Orsák Rallysport. Pokračující podpora týmových partnerů a zkušenosti získané v minulém roce jim jistě budou nápomocny v jejich letošních startech. V sezoně 2018 tým nově podpoří česká firma Kowax, osmý rok bude strategickým partnerem bratří Szejů GK Forge, neboli společnost z Goleszowa, podnikající v kovoobrábění.

Kalendář Mistrovství ČR v rally 2018:

 • 23. – 25. března – Kowax Valašská rally ValMez
 • 20. – 21. dubna – Rally Šumava Klatovy
 • 18. – 19. května – Rallye Český Krumlov
 • 15. – 16. června – Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče
 • 30. června – 1. července – Rally Bohemia
 • 24. – 26. srpna – Barum Czech Rally Zlín (seriál ERC)
 • 5. – 7. října – Rally Příbram

Jarek Szeja: – Zima se vždy tváří jako dlouhá pauza mezi sezonami, ale ve skutečnosti je to období tvrdé práce nad přípravou programu startů v nové sezóně. Tento rok finalizace programu trvala poněkud déle, ale nejdůležitější je, že pro české fanoušky máme dobrou zprávu. S vozem Ford Fiesta R5, který nám umožní bojovat o nejvyšší příčky, budeme pokračovat v MČR v rally. Nikdy mi nechyběla motivace a vytrvalost, ale po třech sezónách na českých silnicích vím, že kvalitní konkurence a vysoká jezdecká úroveň soupeřů mě jako sportovce motivuje o to více. Proto se také na další sezónu velmi těším a už se nemohu dočkat soubojů, které začnou za necelé dva týdny při Valašské rally. Jako tým se snažíme neustále rozvíjet, takže bych tento rok chtěl naplno využít zkušenosti posbírané v minulých sezonách, a tak dosáhnut ještě lepších výsledků. Zároveň jsem pyšný na výsledky, kterých jsme společně s partnerem GK Forge dosáhli. S partnerem, díky kterému jsme mohli neustále postupovat dopředu a dostat se až na místa, kde nyní jsme. V této sezóně chci za sebe slíbit, že se pokusím Ford Fiesta R5 v barvách GK Forge a našeho nového partnera, firmy Kowax, vždy dovést zdárně do cíle, s co možná nejlepším výsledkem.